Vlasy jsou důležitou součástí naší image. A samozřejmě chceme, aby vypadaly krásně a upraveně. Kolik lidí mezitím ví, jak se správně starat o své vlasy? Zde jsou nejčastější chyby.
Účes
Předpokládá se, že posiluje vlasy a urychluje jejich růst. To je špatně. Vlasy na hlavě rostou v průměru o 1,5 centimetru za měsíc. Obvykle rostou rychleji v létě a pomaleji v zimě. Ale abyste zlepšili stav vlasů, musíte si vzít vitamíny, vyrobit speciální masky, používat speciální šampony a kondicionéry. Tady stříhání nepomůže. Další věc je, že se po něm člověk zpravidla cítí veselejší a energičtější. To však nemá nic společného se samotnými vlasy.
Časté a nesprávné česání
Přestože vyčesané vlasy vypadají krásnější a upravenější, proces rozčesávání často vede k třepení konečků vlasů a také k vypadávání vlasů. Proto byste si vlasy neměli česat příliš často.
Musíte se také naučit, jak se správně česat. Za prvé, to musí být provedeno plynulými pohyby, počínaje od konců a postupně se pohybovat nahoru. Za druhé, je lepší nepoužívat hřebeny a kartáče s tvrdými zuby nebo štětinami – to vašim vlasům jen uškodí.
Vzácné praní
„Móda pro suché šampony a společné mytí udělaly své – dnes si je mnoho dívek naprosto jisto, že čím méně často si myjí vlasy, tím méně jsou špinavé,“ říká stylista. Ale všechno je individuální, dodává.
Někteří lidé si myjí vlasy jen jednou týdně a jejich vlasy vypadají upraveně. A pro některé jsou jen den po umytí vlasy „žádné.“
Příliš časté mytí vede podle Iriny Zhokhové k ucpávání folikulů a pórů pokožky hlavy, křehkosti a snadnému vypadávání vlasů. Přidejme k tomu vzhled svědění a lupů.
„Špinavé vlasy padají mnohem víc než čisté,“ říká tricholožka, zaměstnankyně Beauty Institute Marina Papoyan. “Lékaři tedy doporučují mýt si vlasy tak často, jak to vaše vlasy vyžadují.”
Nesprávné mytí
Mnoho lidí si myje vlasy následovně: jednou naneste šampon a opláchněte. Všechno. Odborníci tvrdí, že když si vlasy myjeme šamponem poprvé, zbavíme je pouze vrchní vrstvy nečistot. Ale při druhém mytí je pokožka očištěna od odumřelých částic. Vlasy je třeba umýt šamponem dvakrát. Ale ještě před aplikací šamponu je potřeba vlasy vydatně navlhčit vodou, mycí prostředek pak lépe pění a je rovnoměrně rozprostřen po celé délce.
Nemůžete si mýt vlasy příliš horkou vodou. Faktem je, že vařící voda stimuluje mazové žlázy a hlava se rychle špiní. Musíte použít teplou, ne horkou vodu. To stačí ke zjemnění pokožky a odstranění nečistot.
Nakonec můžete vlasy opláchnout studenou vodou: mírný teplotní rozdíl zlepší krevní oběh a vaše vlasy lesklejší.
Během mytí je také důležité z vlasů důkladně odstranit přebytečný šampon. Jakýkoli mycí prostředek, který na vašich vlasech zůstane, vám udělá medvědí službu: už po několika hodinách mohou vaše vlasy vypadat znovu špinavě a mohou se u nich objevit lupy.
Nesprávné používání masek a kondicionérů
Ženy si často hned po umytí nanášejí na vlasy masky a kondicionéry. Voda však neumožňuje živinám proniknout do vlasové struktury. Proto nelze dosáhnout maximálního efektu z použití těchto prostředků. Po umytí musíte vlasy nejprve osušit ručníkem a poté nanést přípravek po celé délce, ale nevtírat jej do pokožky hlavy.
Nesprávné sušení vlasů
Většina žen začíná fénovat vlasy ihned po umytí. Chcete-li však dosáhnout nejlepšího výsledku, musíte je nejprve osušit ručníkem a poté je nechat několik minut přirozeně vyschnout.
Nesušte vlasy horkým vzduchem – to je pouze pro styling.
Abyste si vlasy jednoduše vysušili, potřebujete teplý vzduch. Použijte vhodné nastavení teploty ve vašem fénu.
Vytrhávání šedých vlasů
Někdy slyšíte radu, abyste si vytrhli šedivé vlasy, které se objevily – říká se, že na jejich místě narostou vlasy normální přirozené barvy.
Jediný důvod k vytrhávání šedivých vlasů je kosmetický.
To dává smysl, pokud nechcete, aby byly vaše šediny vidět.
Obecně vlasy s věkem šednou. Ale také záleží na genetice. Někomu se šediny objevují ve 20, jinému ani v 60 nejsou šediny vůbec vidět… Věří se také, že člověk může zešedivět například stresem, ale lékaři to stále považují za kontroverzní výrok.
Přečtěte si také:
Jaké vitamíny chybí pro vypadávání vlasů u žen
Čípky na hemoroidy během laktace
Hodnocení profesionálních fotoomlazovacích zařízení od nejlepších výrobců
Léčba svědění mykózy
Odstranění hemoroidní trombózy co to je
Levý loket bolí číslo
Zanícená chondróza hrudní oblasti
Uretritida, která způsobuje celulitidu
Bolí mě nohy, je těžké chodit
Svědění hemoroidů konečníku u žen
Je kalkaneální burzitida
Lidové léky na artrózu kloubů prstů, anatomie
Rychle se zbavit plísní na nohou doma
Vřed žil dolních končetin co to je
Je možné vyléčit křečové žíly na nohou pijavicemi
Jaké potraviny byste při ztrátě břišního tuku rozhodně neměli jíst
Syndrom ramenního tunelu příznaky cystitidy
Klinická mykóza lidské kůže foto
Test sklonu k nadváze
Seboroická dermatitida na hlavě vypadávání vlasů YouTube