V dnešní době sotva existuje žena, kterou by potěšily chloupky, které se jí nad ní objevují. horní ret. Ale jak víte, ideály ženské přitažlivosti se mění a to, co dnes každého rozčiluje, bylo před stoletím a půl považováno za standard krásy. Ano, pochopili jste správně – byly doby, kdy byly ženské kníry zbožňováním mužů a závistí ostatních dam.
V polovině 19. století opěvovali básníci a spisovatelé ženskou krásu zdobenou malými, úhlednými kníry. Tento detail se zdál všem atraktivní a pikantní. Móda ženských chloupků na obličeji trvala více než půl století a skončila až ve 20. letech 20. století. Kde se tedy vzala móda pro „kníraté“ ženy?
Ve středověku se image žen nevěnovala příliš velká pozornost, něžné pohlaví vnímaly spíše jako doplněk k muži. Ale v 18. století se vše změnilo a v literatuře se stále více začalo ukazovat ženy jako individuality se všemi z toho vyplývajícími emocionálními a psychologickými aspekty.
V 19. století trend jen zesílil a autoři začali aktivně mluvit o ženské přirozenosti a postavách. Sám této módě neunikl a patří mu tato slova:
„…Žena je hlína, touží se proměnit v bláto…“
Milující, starostlivá, vášnivá, přemýšlivá – všechny tyto ženské vlastnosti byly chváleny a studovány široko daleko. Co ale ukázat vášnivou krásu v poezii nebo próze? V polovině 19. století byl obraz „femme fatale“ přítomen v dílech mnoha spisovatelů, včetně Rusů.
Člověk musel vědět, kdy přestat, když došlo na ženský knír – tohle bylo příliš!
V roce 1946 velký ruský básník N.V. Nekrasov ve své slavné básni „Trojka“ napsal:
Není divu se na tebe dívat, nikomu by nevadilo tě milovat: Šarlatová stuha se ti hravě vine ve vlasech, černá jako noc; Skrze ruměnec tvé tmavé tváře se prodírá světlé chmýří, zpod tvého půlkruhového obočí chytře vypadá mazané oko…
Na první pohled se může zdát, že básník obdivuje chmýří jako jeden ze znaků krásy, který byl v jeho době módní. Ale není tomu tak – klíč k pochopení zápletky spočívá v řádku “Každý by tě miloval.” Nekrasov naznačuje, že tato žena nebyla stvořena, aby se stala věrnou manželkou a milující matkou. Je objektem touhy na jednu, možná dvě noci.
Zároveň kupodivu nebyl obraz ženy s knírkem ve výtvarném umění oblíbený. Naopak takové zdobení ženské tváře bylo považováno za projev vulgárnosti. Nenajdete zde portréty „kníratých“ žen vytvořené v 19. a 20. století, s výjimkou děl .
Frida Kahlo
Ve 30. letech vytvořil umělec několik autoportrétů se zatemněním horního rtu, které lze vnímat pouze jako Tolstým vychvalovaný „zčernalý knír“. Historici umění se domnívají, že Frida Kahlo konkrétně postavila do kontrastu lidové umění Latinské Ameriky s „učesaným“ evropským standardem, čímž provokovala a zesměšňovala „hladkou“ estetiku.
Viz také –
Přečtěte si také:
Onycholýza nehtů lék koupit recenze od lékařů cena a kde koupit
Parazitická houba na kůži je víc než láska
Jak vypadá plíseň na kůži palce nohy s jódem a aspirinem
Jak aplikovat náplasti na nosoústní rýhy cena
Proti doporučením pro adenom prostaty po operaci
Hemoroidy chirurgicky přezkoumává analogy
Co je možné u příznaků tromboflebitidy dolních končetin
Ruční masáž obličeje pro oválné zpřísnění recenze
Je možné při hubnutí jíst těstoviny a jaké
Účinné masti na koxartrózu jádra kyčle
Plíseň nehtů modrá cena nehtů foto
Léčba hemoroidů čípky nejlépe levná účinná
Mohou se hemoroidy rozšířit na nohu a hýždě recenze fórum
Zimmerův kyčelní kloub začal bolet
Hemoroidy externí foto stadium 1 riziko
Jak posílit cévy žil na nohou příznaky a léčba
Je možné jíst pilaf, pokud máte dnu jídelní stůl
Zkrat erektilní dysfunkce
Séra pro fonoforézu obličeje koupit
Dieta pro bolesti v kloubech nohou škola